Szpital Medicover rozszerza zakres zabiegów z wykorzystaniem robota da Vinci. Operacje jelita grubego i odbytnicy z zastosowaniem tej zaawansowanej metody są dostępne dla pacjentów dzięki współpracy z wybitnym chirurgiem dr n. med. Jerzym Drausem. Ekspert przeprowadził już ponad 1000 operacji kolorektalnych oraz ponad 200 operacji przepuklin brzusznych. Swoimi doświadczeniami podzieli się 06.03.2020 podczas Konferencji „Rak jelita grubego. Ewolucja standardów i nowe możliwości diagnostyki i leczenia” organizowanej przez Krakowskie Stowarzyszenie im. Ludwika Rydygiera we współpracy ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie.
Operacje w asyście da Vinci charakteryzują się wyjątkową precyzją oraz małą inwazyjnością zabiegów. Zastosowanie robota podnosi efektywność operacji i znacząco zmniejsza ryzyko powikłań. W przypadku chirurgii kolorektalnej dzięki tej metodzie istotnie skraca się okres rekonwalescencji po zabiegu, ponieważ ograniczamy uraz pooperacyjny. Ponadto uzyskujemy mniejsze krwawienie śródoperacyjne oraz zapobiegamy powstawaniu zrostów w jamie brzusznej. To niezwykle istotne, ponieważ pozwala pacjentom uniknąć niedrożności jelit w przyszłości
– mówi dr n. med. Jerzy Draus, ekspert w zakresie chirurgii robotycznej.
Istotnie skraca się również czas rekonwalescencji pooperacyjnej, a jednocześnie zmniejsza ryzyko ponownego pojawienia się przepukliny
– dodaje dr n. med. Jerzy Draus.
Dr n. med. Jerzy Draus
Dr n. med. Jerzy Draus to jeden z wiodących w Europie ekspertów w zakresie chirurgii robotycznej. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie, specjalistą chirurgii ogólnej, urazowej i kolorektalnej. Pełni funkcję ordynatora Oddziału Kolorektalnego w Hallands Hospotal Halmstad w Szwecji. Od 2019 roku współpracuje ze Szpitalem Medicover w Warszawie. Jest współzałożycielem European Academy od Robotic Colorectal Surgery. W ponad 40 klinikach w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Francji i Szwajcarii szkolił i oceniał pracę chirurgów onkologicznych używających systemu robotycznego da Vinci. Od 2003 roku jest członkiem Związku Lekarzy w Szwecji i Królewskiego Towarzystwa Chirurgów. W 2008 roku dołączał do European Society od Coloproctology, w 2013 roku uzyskał członkostwo Clinical Robotics Surgery Associationa, a w 2015 roku European Hernia Society. Autor prezentacji podczas regionalnych i światowych zjazdów chirurgii kolorektalnej: w Barcelonie, Chicago, Hongkongu i Durham.
Medicover Polska – 25 lat doświadczenia w zakresie opieki zdrowotnej
Medicover w Polsce od ponad 20 lat zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, stomatologię oraz kompleksową opiekę szpitalną. Od 2009 roku Medicover Polska dysponuje pierwszym w kraju prywatnym, wielospecjalistycznym szpitalem w warszawskiej dzielnicy Wilanów. W ramach placówki działa 9 specjalistycznych oddziałów zatrudniających na stałe ok. 350 lekarzy i 290 pielęgniarek. Dzięki ich doświadczeniu i wiedzy pacjenci Szpitala Medicover otrzymują pomoc medyczną na najwyższym światowym poziomie. Kompetencje potwierdzają liczne certyfikaty i akredytacje, w tym ISO 900:2015 oraz akredytacja Ministerstwa Zdrowia.Medicover Polska jest częścią Medicover – wiodącej międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 r. Medicover posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Firma najszerszą działalność realizuje w Polsce i w Niemczech. W 2018 roku Medicover wygenerował przychody w wysokości 672 milionów euro oraz zatrudniał 20 970 pracowników. Więcej informacji na stronie www.medicover.com.