Wady refrakcji wpływające na ostrość widzenia stanowią ok. 42 proc. problemów ze wzrokiem, co czyni je najczęstszym problemem okulistycznym występującym w naszym społeczeństwieu pacjentów w każdym wieku. Istnieje kilka sposobów na ich korekcję. Aż 80 proc. pacjentów sięga po szkła okularowe, a mniej niż co 10 osoba stosuje soczewki kontaktowe. Coraz bardziej popularna staje się też laserowa korekcja wad wzroku. Przynosi ona bowiem trwałe i natychmiastowe efekty, a wraz z postępem medycyny zabieg ten jest bezbolesny i bezpieczny i znacząco poprawia jakość widzenia, a tym samym komfort życia pacjentów. Dlatego w odpowiedzi na potrzeby pacjentów w wyniku współpracy Szpitala Medicover z Libermedic z Warszawskim Centrum Okulistycznym powstała Klinika Chirurgii Okulistycznej. Nadzór merytoryczny sprawuje prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, wieloletni konsultant województwa mazowieckiego w dziedzinie okulistyki, specjalizująca się w mikrochirurgii oka.
Tym, co wyróżnia Medicover w zakresie korekcji wad wzroku, jest sprzęt. Jako jedyna placówka w Europie Środkowo-Wschodniej dysponujemy najnowocześniejszym laserem excimerowym: Amaris 1050 RS 7D. Jest to urządzenie, które posiada nie tylko najwyższą prędkość działania, pozwalającą na znaczne skrócenie czasu zabiegu również w przypadku skomplikowanych wad wzroku, ale także gwarantującym najwyższą precyzję i bezpieczeństwo.
Marcin Łukasiewicz, Dyrektor Szpitala Medicover
Dzięki współpracy Kliniki z wybitnymi specjalistami w dziedzinie okulistyki oraz dostępowi do najnowszych światowych technologii będziemy mogli zagwarantować pacjentom pełne bezpieczeństwo, maksymalną precyzję zabiegów i skrócenie czasu rekonwalescencji po leczeniu, jednocześnie dając chorym szansę na szybki powrót do zdrowia i odzyskanie sprawnego widzenia.
Arkadiusz Krakowiecki, Dyrektor Medyczny Szpitala Medicover
Doświadczenie naszego zespołu lekarzy oraz dostęp do najnowocześniejszego sprzętu operacyjnego: lasera do korekcji wad wzroku czy supernowoczesnych urządzeń do operacji zaćmy, soczewki fakijne, implanty wszczepiane równolegle z usunięciem zaćmy, terapia stożka rogówki, sprawiają, że możemy naszym pacjentom dać najlepszą pomoc i rozwiązanie ich problemów z widzeniem. Dziś oczekujemy, by zabiegi okulistyczne były bezpieczne i żeby dawały pacjentowi zupełnie nową jakość życia. Dla mnie największą satysfakcją jest to, że pacjent, który przed zabiegiem widział źle, po zabiegu odzyskuje pełną ostrość wzroku, a często także nie musi używać okularów czy soczewek kontaktowych.
prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek