Szpital Medicover nawiązał bezpośrednią współpracę z Paley European Institute – europejskim przedstawicielem międzynarodowego instytutu specjalizującego się w leczeniu wrodzonych, rozwojowych i pourazowych schorzeń ortopedycznych. Kontynuacja współpracy między zespołem Paley European Institute a Szpitalem Medicover pozwoli na jeszcze efektywniejsze wykonanie zabiegów mających na celu zachowanie, rekonstrukcję i przywracanie funkcji kończyn oraz stawów.
Współpraca ze Szpitalem Medicover pozwoli nam na efektywne wykonywanie zabiegów z zakresu ortopedii dziecięcej, w tym unikalnych na skalę światową zabiegów związanych z deformacjami czy niedorozwojem kończyn
– zapowiada dr n. med. Jarosław Michał Deszczyński, Dyrektor Medyczny Paley European Institute.
Mowa tu np. o procedurach, takich, jak SUPERHip, SUPERKnee czy SUPERAnkle (SUPER – ang. Systematic Utilitarian Procedure for Extremity Reconstruction), innowacyjnych rozwiązaniach autorstwa doktora Drora Paleya, a także zabiegach wydłużania kończyn z użyciem aparatów zewnętrznych oraz magnetycznych gwoździ śródszpikowych. W wielu przypadkach tego typu operacje są jedyną szansą dla małych pacjentów, by móc samodzielne się poruszać lub uratować ich kończyny
kończyny – dodaje.
Możliwość współpracy z tak wybitnymi specjalistami, jak światowej sławy ortopedzi, doktorzy Dror Paley i David Feldman czy członkowie polskiego zespołu Paley European Institute, jest zaszczytem i wyróżnieniem dla naszego szpitala
– komentuje Anna Nipanicz-Szałkowska, Dyrektor Szpitala Medicover.
Udostępnienie naszej bazy szpitalnej i kadry do dyspozycji zespołu PEI wpisuje się doskonale w strategię Szpitala Medicover, która uwzględnia bieżące wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i współpracę z najlepszymi specjalistami. Jest to również możliwość rozwoju dla naszego Oddziału Pediatrii i Chirurgii Dziecięcej, którego personel będzie wspierał specjalistów Paley European Institute w opiece nad małymi pacjentami
– dodaje.
dr Dror Paley – Założyciel i dyrektor Paley Institute w West Palm Beach na Florydzie, dr Dror Paley jest absolwentem Uniwersytetu w Toronto. W wieku 30 lat zdobywał doświadczenie i praktykę zawodową w Kurganie pod okiem rosyjskiego prof. Ilizarowa (metoda Ilizarowa). Następnie sam zaczął rozwijać poznane metody. W 1986 roku wprowadził metodę Ilizarowa w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie wykonał już ponad 20 000 zabiegów związanych z wydłużaniem kończyn i korekcją deformacji. Przez 14 lat wykładał ortopedię i ortopedię dziecięcą na University of Maryland, gdzie był również szefem ortopedii dziecięcej (1987-2001). W latach 2001-2009 był dyrektorem Rubin Institute for Advanced Orthopaedics (RIAO) oraz International Center for Limb Lengthening (ICLL) w Sinai Hospital of Baltimore. Jego książka, „Principles of Deformity Correction”, ustanowiła nowy standard w zakresie rozumienia i leczenia deformacji kończyn.
Dr David Feldman - Dyrektor Centrum Deformacji Kręgosłupa i Centrum Bólu Biodra (ang. Spine Deformity Center and Hip Pain Center) w Paley Institute, absolwent Albert Einstein School of Medicine w Nowym Jorku. Doświadczenie z zakresu chirurgii ogólnej zdobywał w NYU Langone Medical Center oraz w Szpitalu dla Dzieci Chorych w Toronto. Był szefem chirurgii ortopedycznej dla dzieci oraz profesorem chirurgii ortopedycznej i pediatrii w NYU Langone Medical Center/NYU Hospital for Joint Diseases w Nowym Jorku. Uznany specjalista w zakresie chirurgii ortopedycznej dzieci oraz dorosłych. Zajmuje się głównie chirurgią kręgosłupa oraz leczeniem: skolioz, artrogrypozy bioder i kolan, mózgowego porażenia dziecięcego, deformacji towarzyszących zespołom wrodzonym i wydłużaniem kończyn.
dr n. med. Jarosław Michał Deszczyński – Dyrektor Medyczny Paley European Institute, ortopeda specjalizujący się w leczeniu deformacji narządu ruchu, wydłużania kończyn, leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej i endoprotezoplastyki stawów. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku lekarskim oraz studiów podyplomowych z Metodologii Badań Klinicznych WUM. W 2016 roku obronił rozprawę doktorską dotyczącą wysokiej osteotomii kości piszczelowej. Ukończył staż w Paley Institute z Ortopedii Dziecięcej i Deformacji Narządu Ruchu w West Palm Beach na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.
dr Tomasz Albrewczyński – lekarz zajmujący się deformacjami narządu ruchu, wydłużaniem kończyn, ortopedią dziecięcą i rekonstrukcją stawów. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie ortopedyczne zdobywał w Katedrze i Klinice II Wydziału Lekarskiego WUM. Następnie odbył staż w Paley Institute w West Palm Beach na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.
Medicover Polska jest częścią Medicover – wiodącej międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 r. Medicover posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Firma najszerszą działalność realizuje w Polsce i w Niemczech. Od 2009 roku Medicover Polska dysponuje prywatnym, wielospecjalistycznym szpitalem w warszawskiej dzielnicy Wilanów. W ramach placówki działa 9 specjalistycznych oddziałów zapewniających 175 łóżek (w tym w ramach Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej), na których zatrudnionych jest ok. 350 lekarzy i 290 pielęgniarek. Dzięki ich doświadczeniu i wiedzy pacjenci Szpitala Medicover otrzymują pomoc medyczną na najwyższym światowym poziomie. Kompetencje potwierdzają liczne certyfikaty i akredytacje, w tym ISO 9001:2015 oraz akredytacja Ministerstwa Zdrowia.
Paley European Institute jest filią amerykańskiego Instytutu utworzonego przez dr. Drora Paley`a – światowej sławy eksperta z zakresu ortopedii dziecięcej. Specjalizuje się w leczeniu wrodzonych, rozwojowych i pourazowych schorzeń ortopedycznych, w szczególności niedorozwoju kończyn, zniekształceń i braku kości, artrogrypozy oraz deformacji kręgosłupa. Instytut zapewnia pełną opiekę doświadczonych specjalistów. Uczestniczą w całym procesie powrotu do zdrowia i osiągania możliwie najlepszych wyników leczenia. Dzięki stosowaniu najbardziej zaawansowanych technologicznie metod leczenia, interdyscyplinarnemu podejściu oraz emocjonalnemu zaangażowaniu całego zespołu pomagają pacjentom nie tylko z Polski, ale także z innych krajów Europy i Azji.